DUK

Dažniausiai užduodami klausimai

Gimdos kaklelio ektopija – tai fiziologinė būklė, ne patologija. Šita gerybinė būklė gan dažnai (17-50 proc.)nustatoma reprodukciniame amžiuje. Gimdos kaklelis yra sudarytas iš dviejų epitelio tipų: iš daugiasluoksnio plokščiojo epitelio, šviesiai rausvos spalvos, ir iš cilindrinio epitelio, ryškesnės raudonos spalvos. Daugiasluoksnis plokščiasis epitelis dengia gimdos kaklelio dalį, kuri atsiveria į makštį, o cilindrinis epitelis dengia gimdos kaklelio kanalą. Cilindrinio epitelio išėjimas iš gimdos kaklelio kanalo vadinamas ektopija.

Taip, skausmas ovuliacijos metu yra dažnas ir paprastai laikomas normaliu. Jis atsiranda, kai kiaušidė išskiria kiaušialąstę, o tai gali sukelti diskomfortą arba aštrų skausmą, paprastai vienoje apatinės pilvo pusėje. Šis skausmas gali trukti nuo kelių minučių iki kelių dienų ir dažniausiai sutampa su menstruacinio ciklo viduriu (apie 14-ą dieną esant tipiniam 28 dienų ciklui). Nors ovuliacijos skausmas paprastai yra lengvas ir laikinas, jei jis yra stiprus ar nuolatinis, reikia kreiptis gyd. Ginekologo konsultacijai.

Vakcinos efektyvumas pagrįstas 15 metų vykdomais tyrimais, o apsauga nuo tam tikrų viruso tipų siekia net 100 proc.

Nei nustatytas ŽPV, nei ikivėžiniai pokyčiai gimdos kaklelyje, makštyje ar anogenitalinės karpos nėra kontraindikacija skiepytis. Šiai dienai sukurta ir naudojama vakcina neišgydo jau esančios infekcijos, tačiau gali suteikti apsaugą nuo užsikrėtimo kitais tipais. Taip pat vakcina pasižymi kryžmine apsauga – yra stebimas veiksmingumas ir prieš daugiau tipų, nei tie, prieš kuriuos sukurta vakcina.

Papildai kuriuose yra kalcio, magnio, vitamino D3, fitoestrogenų, šalavijų, linų lignanų, žaliosios arbatos. Šių papildų galite įsigyti čia: Menopauzė

Gimdos kaklelio PAP tyrimas nėštumo metu yra SAUGUS. Rekomenduojama PAP tyrimą atlikti iki nėštumo/planuojant nėštumą.

Nėštumo pradžioje tyrimas atliekamas

  • Jei per pastaruosius trejus metus jis nebuvo atliktas
  • Jei ne nėštumo metu buvo aptikta patologinių gimdos kaklelio pokyčių
  • Apžiūros metu gimdos kaklelis atrodo pakitęs
  • Individualiai atsižvelgiant į klinikinę situaciją

Per vienerius metus natūraliai pastoja 75 proc. moterų iki 30 metu ir 65 proc. moterų iki 35 metu. Nuo 35 metu tikimybe pastoti po truputi mažėja. Bendras pastojimo dažnis po 6 mėnesinių ciklų svyruoja nuo 62 proc. (28-30 metų moterų) iki 27,6 proc. (40-45 metų moterų), po 12 mėnesinių ciklų – nuo 79.3 proc. (25- 27 metų moterų) iki 55.5 proc. (40-45 metų moterų).

Būklė, kuomet pora, nenaudojanti kontracepcijos priemonių ir turinti reguliarius lytinius santykius, per 12 mėn. nesulaukia nėštumo vadinama nevaisingumu. Nevaisingumas yra POROS problema.

Gydymas priklauso nuo endometriozės sunkumo (stadijos), Jūsų simptomų bei norų:

  • Medikamentinis gydymas – hormoniniai arba simptominiai vaistai
  • Chirurginis gydymas – dažniausiai operacijos metu pašalinamos endometrioidinės cistos, kiti endometriozės židiniai, išdalijamos sąaugos
  • Vaisingumo sutrikimų gydymas
  • Gyvensenos keitimas

Kaip greitai pasišalins ŽPV priklauso nuo ŽPV tipo ir imuninio atsako. Užsikrėtę dauguma žmonių per 1-2 metus (50% moterų infekcija pasišalina per 6 mėn., o 90% per 24 menesius). ŽPV 16 tipas užsilaiko ilgiau nei kiti.